Menu

KATHREEN

STUDIUM

KATEŘINA DEROUET, rozená KREJČOVÁ, je tanečnice, herečka a zpěvačka. Narodila se 8. ledna 1983 v Praze. Odmala navštěvovala baletní přípravku Národního divadla v Praze a nastudovala mnoho dětských rolí nejen pro zlatou kapličku (balety Z pohádky do pohádky, Popelka…), ale také pro Stavovské divadlo, kde tančila svoji první velkou roli v baletu Broučci. Věnovala se také zpěvu v Kühnově dětském sboru, později v Bambini di Praga.

Dva roky studovala na Taneční konzervatoři v Praze a poté byla přijata na gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením (hlavní obor zpěv) do třídy vynikající zpěvačky a pedagožky prof. Magdaleny Bělohlávkové a jejího manžela Jana Bělohlávka. Díky jejich vedení byla úspěšně zařazena do speciální hudební třídy a získala více hodin zpěvu, věnovala se také hře na klavír a na příčnou flétnu. Během šestiletého studia měla nespočet veřejných koncertů a nastudovala mnoho písní i klasických árií pro soprán (W. A. Mozart, A. Vivaldi, L. Janáček…). Své studium zakončila maturitou a absolventským koncertem a téhož roku úspěšně složila přijímací zkoušky na JAMU v Brně – obor muzikálové herectví.

DIVADLO

Katka se tanci, zpěvu a divadlu věnovala odmalička. Její myšlenky a sny o účinkování v muzikálech nasměrovali v roce 1992 Bídníci (Les Miserables), kde ztvárnila roli malé Cosette. Nazpívala také píseň Zámek v oblacích na prvním CD tohoto muzikálu. V Praze v Divadle na Vinohradech hrála a zpívala po boku Jana Ježka, Karla Černocha, Lucie Bílé, Heleny Vondráčkové, Jiřího Korna, Petry Janů a Jany Musilové.

V roce 2007, v posledním ročníku na JAMU, uspěla na konkurzu do Městského divadla Brno na roli Jennifer v muzikálu Čarodějky z Eastwicku a v lednu 2008 nastoupila do angažmá. V Městském divadle Brno účinkovala od roku 2007 do roku 2013, v současné době zde hostuje. Za svoji životní roli považuje Cosette, kterou měla možnost zpívat v roce 1992 v Praze v divadle na Vinohradech a poté od roku 2009 v Městském divadle v Brně, kde prožila krásné nostalgické setkání s Janem Ježkem, který v obou uvedeních zpíval roli Jeana Valjeana.

 

PŘEHLED DIVADELNÍCH ROLÍ

KLAUZURNÍ ROLE

 • Ondina – Ondina
 • Mistar (Misantrop+Tar­tuffe) – Celimena, Arsinoe

STUDIO MARTA

 • Strašidlo Cantervilské – služka
 • Masky – Franceska, Srdce, Stařena
 • Cyrano z předměstí – Roxana
 • Princezna T – Smeraldina (absolventská role)

DIVADLO A MUZIKÁLY

 • dětské baletní role (Národní divadlo Praha, Stavovské divadlo)
 • Les Miserables (Bídníci) – malá Cosette (Divadlo na Vinohradech)
 • Romeo a Julie – Monteková (Divadlo Polárka)

MĚSTSKÉ DIVADLO BRNO

 • Mozart! – Aloisie Weber
 • Probuzení jara (Spring Awakening) – Anna
 • Nahá múza – company
 • Ptákoviny podle Aristofana – Kosice
 • Čarodějky z Eastwicku – Jennifer
 • Markéta Lazarová – Katka
 • Mamzelle Nitouche – schovanka
 • Peklo – company
 • Les Miserables (Bídníci) – Cosette, company 
 • Evita – swing Erminda (sestra Evity), swing company
 • Balada o lásce – company
 • Oidipus král – ženský chór
 • Kráska a zvíře – Bella
 • Papežka – svatá Kateřina, company
 • Divá Bára – company
 • Funny Girl – company
 • Očistec - company
 • Kočky – offstage

 

TANEC

Orientálnímu tanci se Katka věnuje od roku 2001 a v tomto oboru používá umělecké jméno Kathreen. Patří ke hvězdám české orientální taneční scény. Její taneční styl a láska k orientálnímu tanci uchvacuje stále více tanečnic po celém světě. Vystupuje a vyučuje nejen u nás, ale i v zahraničí (Slovensko, Německo, Polsko, Maďarsko, Anglie, Itálie, Srbsko, Indie, Čína, Hong Kong, Singapur, Kuala Lumpur...). Je také velmi ceněna pro své choreografické schopnosti a je autorkou několika významných tanečních projektů.

Její první orientální krůčky nasměrovali dva učitelé: Michal Mach a Adla Čumpelíková, kterým vděčí za základy orientálního tance. Velkou inspirací pro její další taneční cestu byla návštěva Beaty a Horacia Cifuentes v Berlíně, kteří jí ukázali krásu egyptského stylu a také účast na mnoha významných festivalech včetně káhirských festivalů Ahlan Wa Sahlan a Nile Group (Lubna Emam, Osama Emam, Jillina, Aziza, Boženka, Mahmoud Reda, Aida Nour, Khaled Mahmoud, Tito Seif, Mohamed Kazafy, Nour, Raqia Hassan, Randa Kamel, Momo Kadous, Yousry Sharif, Zaza Hassan, Mohamed Shahin, Zahra Zuhair, Tamalyn Dalal, Virginia a mnoho dalších…)

Pravidelně se také vzdělává nejen v orientálním tanci, ale pokud jí to čas dovolí, tak i v moderním tanci (Joe Alegado), portdebras (Julio Papi) a v dalších tanečních stylech. Je držitelkou certifikátu jevištního líčení. Od roku 2007 se také vzdělává a intenzivně se věnuje střihu a úpravě videí a hudby. Je autorkou námětu OFICIÁLNÍHO VIDEA Centra Tance.

Od svých počátků působí pod taneční školou CENTRUM TANCE. Pravidelné kurzy začala vyučovat v Praze. PRAVIDELNÉ KURZY V BRNĚ vede od roku 2003 až do současnosti. SEMINÁŘE orientálního tance vyučuje po celé České republice i v zahraničí. Podívejte se do KALENDÁŘE. Nabízí také SOUKROMOU VÝUKU orientálního tance a TVORBU CHOREOGRAFIE pro jednotlivce i skupiny. Vystupuje nejen na tanečních festivalech, ale i na soukromých akcích, oslavách a svatbách. Objednejte si VYSTOUPENÍ i na Vaši akci a zpestřete večer netradičním uměleckým zážitkem.

Přestože v soutěžení nikdy nenašla velkou zálibu (za svoji kariéru se zúčastnila pouze pěti soutěží), je velmi vděčná za ocenění, kterých dosáhla, protože ji podpořily v další taneční cestě:
1. místo – Let’s Dance Festival 2007, Praha
3. místo – International Raks Sharqi Contest 2007, Berlín
1. místo – Nile Group Festival 2009, Káhira
1. místo – International Raks Sharqi Contest 2009, Berlín
1. místo – Bellydancer of the World 2011, Duisburg

V roce 2009 hrála lektorku orientálního tance ve filmu ŽENY V POKUŠENÍ režiséra Jiřího Vejdělka.

S projektem BELLYDANCE EVOLUTION a show Immortal Desires, pod vedením Jilliny, vystupovala v roce 2010 a 2011 v Německu, v Maďarsku, v Itálii a v České republice.

V roce 2012 se stala uměleckou ředitelkou LET’S DANCE PRAGUE INTERNATIONAL FESTIVALU, jednoho z největších tanečních festivalů v České republice. Každoročně zve významné zahraniční hosty a tvoří taneční projekty pro show Gala Oriental – TOP CZECH BELLYDANCE STARS a další umělecká vystoupení.

Od roku 2012 do roku 2014 vedla výukový program MASTER OF BELLYDANCE společně s lektorkami Centra Tance s tanečnicemi Šárkou Martinákovou a Badriyah.

V roce 2013 začala spolupracovat s webem Kurzy pro radost a natočila výukový online kurz orientálního tance ORIENTÁLNÍM BŘIŠNÍM TANCEM KE ZDRAVÍ A SPOKOJENOSTI. Zde také naleznete DVD TECHNIKA SHIMMY A AKCENTŮ, které je v současné době na DVD vyprodané.

Od roku 2013 také pravidelně pořádá v Brně ORIENTÁLNÍ TANČENÍČKO pro své studentky a kamarádky.

Dlouhodobě spolupracuje s bubeníkem Martinem Jandourkem a kapelou Annas Ekvator.

V roce 2013 založila (HE)ART BELLYDANCE a je autorkou unikátního celovečerního tanečního představení DREAMS COME TRUE s úspěšnou premiérou v roce 2014.

Pro show Gala Oriental 2013 vytvořila druhé vystoupení TOP CZECH BELLYDANCE STARS a započala projekt ORIENTÁLNÍ TANEC SPOJUJE I. pro 36 tanečnic z České Republiky a ze Slovenska.

V roce 2012, 2013 a 2014 vyučovala a vystupovala v rámci největšího festivalu a veletrhu tance DANCE LIFE EXPO. V roce 2014 představila THE BEST OF DREAMS COME TRUE.

Pro show Gala Oriental 2014 vytvořila třetí vystoupení TOP CZECH BELLYDANCE STARS inspirované tanečními čísly ze show Dreams Come True.

V roce 2015 strávila více jak půl roku v zahraničí (Čína, Hong Kong, Singapur, Kuala Lumpur, Srí Lanka…). Cestovala a tančila. Podívejte se na ASIA TOUR 2015.

Pro show Gala Oriental 2015 vytvořila čtvrté vystoupení TOP CZECH BELLYDANCE STARS a do projektu ORIENTÁLNÍ TANEC SPOJUJE II. zapojila 22 tanečnic z České republiky a ze Slovenska. Choreografie oslavila obrovský úspěch a v následujícím roce ji sdílely další a další tanečnice, které s choreografií vystupovaly po celé České republice a Slovenku. Projekt dokonale dostál svému názvu! Dokázal podpořit taneční komunitu, přátelství a spolupráci.  

Od roku 2016 vede Kathreen certifikovaný výukový program TANČÍM, TEDY JSEM, který studenty vzdělává v oblasti orientálního tance a jeho stylů, taneční techniky, improvizace, choreografie, tvorby, poslechu hudby a dalších témat.

V tomto roce také navštívila Německo, Slovensko, Srbsko, Itálii a Anglii.

Pro show Gala Oriental v rámci Let's Dance Festivalu 2016 v Praze vytvořila již popáté choreografii pro Top Czech Bellydance Stars s názvem LOVE IN THE SHADOWS a také projekt pro 27 tanečnic z České republiky a ze Slovenska ORIENTÁLNÍ TANEC SPOJUJE III.

V roce 2017 vydala ve spolupráci s webem Kurzy pro radost další online kurz, tentokrát v doprovodu bubeníka Martina Jandourka - DRUM SOLO S BUBENÍKEM.

Ve stejném roce se Kathreen stala maminkou. Narodila se jí dcera Eva. Podívejte se na její něžný TANEC V TĚHOTENSTVÍ.

Od roku 2017 vede oblíbený kurz orientálního tance pro maminky s dětmi MAMI-MIMI-ORIENT.

V roce 2018 již posedmé organizovala festival Let's Dance a pro Let's Dance Show připravila projekt ORIENTÁLNÍ TANEC SPOJUJE IV. s názvem "Kalthoum in Blue", který spojuje moderní rekvizity s tradičními skladbami pěvecké divy Oum Kalthoum.

V roce 2018 začala pomalu znovu cestovat (po narození dcery to omezovala) a jejími tanečními destinacemi byly vedle České Republiky také Slovensko, Maďarsko, Hong Kong nebo poprvé i Korea.  

 

Kathreen a VÝUKU TANCE ONLINE, videa ze seminářů a tanečních vystoupení můžete sledovat na jejím YOUTUBE KANÁLE. Další informace naleznete také na FACEBOOKU. Pokud chcete dostávat pravidelné informace o výuce a plánovaných akcí, přihlaste se, prosím, k odběru NEWSLETTERU (již brzy).

 


Děkuji, že můžu tančit.

Děkuji manželovi a celé rodině za podporu a lásku,

Centru Tance za skvělé vedení a všem lektorkám z Centra Tance Brno za prima kolektiv,

děkuji všem svým učitelům za vzdělání a inspiraci,

děkuji své nejbližší tanečnici a kamarádce Míše Staňkové za všechny ty roky společného tančení a tvoření

a děkuji všem svým studentkám za úsměv a radost z tance.